V.V.C.: Vampire Vitae Community

Śpiące wulkany, to jeno łyse góry

Wyprawa do neapolu

Rozgrywki polityczne o pozycję Duxa Belorum, wśród mojego klanu weszły w decydującą fazę. Książę wysłał nas z misją do księcia Neapolu, aby odzyskać talię kart, o wartościach symbolicznych wśród klanu Ventrue. Jej posiadacz ma być następnym wodzem. Ponoć najlepiej dla naszego miasta byłoby, aby stał się nim Morven Muir, jednak jego pozycja jest na tyle słaba, że bez talii nie ma szans, a wtedy zwycięży Benjamin Skalski, który nie znosi naszego miasta i chętnie je zniszczy w wojnie z sabbatem.

Wylecieliśmy samolotem i od razu udaliśmy się do ogromnego pałacu księcia Neapolu – Paulo Felloni. Społeczność kainitów w Neapolu jak się dowiedzieliśmy to ok 300 wampirów z Camarilli i 100 “niezrzeszonych” czy innych anarchistów, wyrzutków.

Książę przyjmował nas pojedynczo i już po chwili rozmowy, okazało się że dokładnie wie po co przybyliśmy, o czym otwarcie poinformował go Paolo Marco. Wydaje się że monsieur Felloni był podniecony na myśl o zbliżających się rozgrywkach. Sam nieco kulałem w towarzystwie. Po długiej walce, czułem się nie na miejscu i musiałem bardzo się starać, aby przypomnieć sobie cywilne konwenanse.

Lokalne wampiry były nami mocno zainteresowane, ale szybko się zorientowaliśmy, że Ci, którzy najwięcej gadają, mają najmniej do powiedzenia w tym mieście. Musieliśmy zabiegać o względy jednego z trzech wpływowych “klubów”. Ja wybrałem “klub gentelmenów”, którzy nimi na pewno nie byli. Głównie składali się z klanu Ventrue i innych wyższych klanów. Od razu chcieli mnie zdeprejonować moim dawnym członkowstwem w sekcie, ale nie dałem się. Musiałem się próżnie chwalić moimi zainteresowaniami szermierką, jazdą konną czy polowaniami, co wywołało pewne zainteresowanie, jednak szału nie było.

Oficjalnie jako Szeryf Bielska, przybyłem werbować dzielnych wojowników, do walki z sabbatem. Część młodzików wykazała się zainteresowaniem, nudnym miejskim życiem, jednak nie byli by zbyt przydatni.

Otrzymaliśmy zaproszenie do Opery, które miało dać się nam wykazać i wspiąć się na wyższe szczeble spółecznej drabiny.

Comments

Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.