V.V.C.: Vampire Vitae Community

Epickie jebanie

Wyjątki z listu do Wolfganga von Meyer, regenta Kolonii.

Nagle wokół mnie rozpętało się piekło. Maciek urwał głowę jakiemuś Nosferatu, Anton rzucił się na Igora, szklany sufit spadł nam na głowy a do środka magazynu zaczęły wsypywać się ghule i mięso armatnie Sabatu. Rozległy się strzały, Frau Herzog stwierdziła że to świetny moment aby rozpętać wojnę pomiędzy Tremerami a klanem Giovanni i rzuciła w Luciano kulą ognia, jednak kiedy ją później o to zapytałem była równie zaskoczona jak ja, trzeba to wyjaśnić.
Było jasne, że wróg ma przewagę i jedynym sensownym wyjściem jest ucieczka, zgromadziłem wokół siebie wszystkich obecnych przedstawicieli Klanu i ruszyliśmy w poszukiwaniu wyjścia. Niestety wszystkie drogi ucieczki były zablokowane więc zrobiliśmy sobie nową i rozpieprzyliśmy ścianę.
Co dziwne wydawało się że przeciwnicy nie zwracają na nas uwagi i po pozbyciu się kilku maruderów pilnujących samochodów ruszyliśmy do Fundacji. Z tego co udało mi się zobaczyć w zgiełku, klan Giovanni obrał tę samą taktykę i również wydostał się z okrążenia.
Musieliśmy się spieszyć, otrzymaliśmy informacje że Sabat odprawia jakieś rytuały pod Fundacją koło zamku a wrogie siły zbierają się też na Itace.
Należało podjąć natychmiastowe działanie, istniała realna groźba że utracimy miasto.
To był ten moment na który czekałem od kiedy przybyłem do tego miasta, długie miesiące pozyskiwania sojuszy i budowania wpływów w końcu miały przynieść owoce.
Skontaktowałem się z Paolo Marco i zaproponowałem układ, Giovanni pomogą Klanowi odbić miasto a w zamian zagwarantujemy Luciano wolną rękę w jego eksperymentach w Dworze Cieni. Następnie skontaktowałem się z Godlewskim i poprosiłem o pomoc Sept Cieni, tak jak się spodziewałem w zamian chcieli tego o co starali się już od dawna, szpital wojewódzki i otaczające go terytoria oraz kontroli nad dostawami krwi w mieście. Po krótkich negocjacjach udało mi się zachować kontrolę nad krwią, jednak szpital i terytoria musieliśmy oddać. Sept zgodził się w zamian pomagać w obronie miasta przed Sabatem, zawsze gdy będzie zagrożone. Dzięki pomocy Godlewskiego udało mi się również przekonać do sprawy Bielszczanina, a Giovanni zwerbowali duchy Hierarchii.
Została do uzgodnienia tylko jedna sprawa. Dzięki projekcji astralnej udało mi się skontaktować z Maćkiem i Anną którzy nadal przebywali w otoczonej fabryce.
Pierwsze walki zostały wygrane przez Camarillę ale nadal znajdowali się w pułapce, otoczeni przez siły Sabatu. Eva Rasoccet, Templariusz dowodząca atakiem wystosowała ultimatum, żądając aby wszyscy Sokrewnieni opuścili miasto lub zostaną zgładzeni. Propozycji pomocy udzielili Maćkowi za to Nosferatu: Hughalhut razem ze swoim klanem w zamian za władzę i Igor z Bielskim garnizonem w zamian za przywrócenie go na tron. Maciek zastanawiał się któremu ze zdrajców zaufać. Wystosowałem kontrpropozycję, siły które zgromadziłem wypędzą Sabat z miasta jednak w zamian Księciem zostanie obwołany ktoś z Klanu Tremere, Anna wyraziła zgodę i nie potrzebowałem wiele trudu aby przekonać też Maćka. Moja propozycja została przyjęta i ruszyliśmy do walki, siły Sabatu zostały zaskoczone i usunięte z miasta, a przy okazji udało nam się wyrżnąć Setytów którzy dzięki wybiegowi Ravnosów znaleźli się po nie właściwej stronie barykady.
Sojusze zostały przypieczętowane a Anna z pośród przedstawionych kandydatów wybrała Lodina na nowego Księcia Bielska-Białej. Zaproponowałem także aby zakazać obecności klanu Nosferatu w mieście aż do odwołania, mam dość tych zdrajców. Maciek postanowił opuścić miasto.
To było wielkie zwycięstwo dla Klanu i w końcu objęliśmy należne nam miejsce u szczytu, jednak należy pamiętać że to dopiero początek wojny. Niestety nie obyło się też bez strat, kiedy byłem zajęty ratowaniem miasta ktoś wykradł z fundacji na Itace ciało znalezionego przeze mnie Salubri. Muszę jak najszybciej go odnaleźć…

Comments

Witold_Fiore_Hess wlochdawid

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.